Panel o standardima u zaštiti žena od nasilja u Ćićevcu

000359 Panel Cicevac UNTF

U sali Skupštine Opštine Ćićevac, 18. novembra 2016. godine održan je panel o standardima u zaštiti od nasilja prema ženama i nasilja u porodici. Događaj su organizovale aktivistkinje Mreže žena Rasinskog okruga za ženska prava. Govornice na panelu bile su predstavnice udruženja Ženski centar Užice, a moderatorka panela bila je Slavica Stanojlović Urošević iz Udruženja žena Peščanik.

Prisustvovalo je 35 učesnica/ka, iz zainteresovanih institucija iz celog Rasinskog okruga.

Panel je realizovan u okviru projekta Lokalne zajednice u Centralnoj Srbiji protiv rodno zasnovanog nasilja koji podržava Fond UN za eliminisanje nasilja prema ženama. Projekat implementira Udruženje žena Peščanik sa partnerskim organizacijama Romani cikna Kruševac, Ž kao žena i kao Župa Aleksandrovac i Mrežom žena RO za ženska prava.

Kvinna till KvinnaGlobal Fund for WomenunwomenOSCE3